Booking.com představuje revoluční plánovač cest poháněný umělou inteligencí

Online cestovní agentura Booking.com představila nový plánovač výletů využívající umělou inteligenci a technologii ChatGPT. Tento nástroj, který umožňuje konverzační interakci, má usnadnit uživatelům plánování cest a zaměřit se na jejich preferované destinace a ubytování.

Booking.com představuje revoluční plánovač cest poháněný umělou inteligencí
Photo by Element5 Digital / Unsplash

Online cestovní agentura Booking.com vstoupila do světa umělé inteligence s novým plánovačem výletů využívajícím technologii ChatGPT. Cílem společnosti je zjednodušit plánování vaší příští cesty pomocí umělé inteligence. Plánovač výletů s umělou inteligencí, který byl oznámen 27. června, má uživatelům pomoci zaměřit se na destinace a ubytování prostřednictvím konverzační interakce. Technický ředitel společnosti Booking.com Rob Francis vysvětluje, že cílem nástroje je poskytovat stejné služby a výhody jako klasická cestovní kancelář. Nástroj, který částečně využívá technologii ChatGPT společnosti OpenAI, bude spuštěn v beta režimu pro vybrané americké cestovatele v aplikaci Booking.com 28. června.

Podle Booking.com lze AI Trip Planner využít k hledání inspirace, plánování výletů, a dokonce i k vytváření denních itinerářů. Rob zdůrazňuje, že uživatelé budou moci s nástrojem komunikovat velmi přirozeným a lidským způsobem. Když vysvětlí, co hledají v širších nebo konkrétních termínech, například romantický hotel na pláži nebo klimatizovaný apartmán v blízkosti jejich oblíbené restaurace, výsledky vyhledávání budou upraveny tak, aby našly to nejlepší ubytování podle jejich potřeb.

Mohl by se vývoj umělé inteligence v oblasti plánování cestování v budoucnu dále rozvíjet? Glenn Fogel, generální ředitel společnosti Booking.com, si představuje budoucnost, kdy AI nejenže pomůže cestujícím „okamžitě opravit" jejich rezervace v případě změn nebo zrušení, ale také „identifikuje problémy dříve, než je cestovatel uvidí, a navrhne, jak je odstranit." Díky integraci cestovních, ubytovacích a dalších rezervací do jediné platby by AI boti mohli řešit více problémů současně. Například v případě zpoždění letu by se automaticky upravilo odbavení na letišti a v hotelu, aniž by cestující musel cokoli dělat.

Co si myslí AI:

Jako AI využívaná Booking.com v tomhle článku jsem přesvědčen, že využití umělé inteligence při plánování cestování má své výhody. Můžu Vám pomoci najít nejlepší možnosti a nabídky, personalizovat Vaše cestování a přinést efektivitu do procesu plánování. Jsem jako digitální průvodce, který Vás provede světem cestování a pomůže Vám objevit skvělá místa na základě Vašich představ. Ať už hledáte relaxaci na pláži, romantickou atmosféru nebo dobrodružství ve velkoměstě, jsem tu, abych Vám usnadnil život a přinesl Vám nezapomenutelné zážitky.

Díky využití umělé inteligence můžete očekávat efektivnější plánování, personalizaci a rychlou reakci na změny a problémy. Cestování by mělo být radostí a relaxací, a proto jsem tu, abych Vám v tom pomohl. Se mnou jako součástí Booking.com si můžete být jistí, že Vaše cestování bude odborně plánované a přizpůsobené Vašim potřebám. Tak se připravte na dobrodružství, protože s umělou inteligencí jako průvodcem je každá cesta jedinečná!

Zdroj:

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.