Návod k použití: Midjourney

Aplikace Midjourney je AI generátor obrázků, který funguje na platformě Discord. Je to jeden z nejběžnějších nástrojů AI, který lidé používají k vytváření snových krajin a objektů pomocí pouhých několika slov.

Návod k použití: Midjourney
Obrázek vygenerován pomocí aplikace Midjourney, 2023 

V dnešní době jsme neustále obklopeni digitálními médii a vizuálními podněty. Aplikace Midjourney s využitím pokročilých technologií umělé inteligence dokáže generovat úchvatné obrázky, které překračují obvyklé hranice. Tato revoluční aplikace přináší novou dimenzi do světa tvorby a sdílení obrázků a posouvá naše možnosti kreativity na novou úroveň.

JAK MIDJOURNEY POUŽÍVAT:

https://www.midjourney.com/home/?callbackUrl=%2Fapp%2F

Krok 1: Midjourney funguje výhradně na Discordu, takže budete potřebovat účet na této platformě. Pokud jej ještě nemáte, můžete si ho zdarma vytvořit.

Krok 2: Navštivte stránku Midjourney. Zde vyberte „Join the beta" (Připojit se k betě). Tím se automaticky dostanete na pozvánku na Discord.

Krok 3: Přijměte pozvánku. Vyplňte své uživatelské jméno či přezdívku a zvolte možnost „Pokračovat".

Krok 4: Aplikace Discord se automaticky neotevře. Až se otevře, vyberte ikonu Midjourney ve tvaru lodi v levém menu.

Krok 5: V kanálech Midjourney najděte místnosti pro nováčky (Newcomer rooms). Obvykle bude otevřeno několik místností pro nováčky s názvy jako „newbies-108". Vyberte si jednu z nich a začněte.

Krok 6: Nyní jste připraveni začít vytvářet umělecká díla pomocí AI. Ve volné zkušební verzi máte k dispozici omezený počet možností zadání svých příkazů. Můžete vytvořit asi 25 obrázků zdarma. Poté si budete muset zakoupit plné členství, abyste mohli pokračovat. Pokud nechcete utrácet peníze, je dobré si nechat dostatek času a popřemýšlet o tom, jaký obrázek chcete pomocí Midjourney vytvořit. Pokud chcete, můžete zadat „/help" pro zobrazení seznamu tipů.

Krok 7: Až budete připraveni, napište v chatu místnosti „/imagine". Tím se vytvoří pole pro zadání popisu obrázku. Čím přesnější bude Váš popis, tím lépe bude AI schopné dosáhnout dobrých výsledků. Klidně se rozepiště a pokud máte konkrétní styl, který hledáte, zahrň ho do popisu. Platí zde určitá pravidla chování, ale pokud se budete držet v mezích slušnosti, nemusíte mít žádné obavy.

Až budete hotoví, použijte klávesu Enter pro odeslání svého příkazu.

Krok 8: Dejte Midjourney chvilku času na vygenerování obrázků, že je hotovo poznáte podle toho, že výsledek bude pěkně ostrý a pod ním uvidíte několik očíslovaných tlačítek U a V. Obvykle AI vytvoří několik různých verzí na základě Vašeho popisu. Pak máte několik možností, jak pokračovat.

Pod obrázky vidíte sekci se zmíněnými tlačítky U a V označenými čísly 1 až 4. Čísla odpovídají čtyřem obrázkům, které Midjourney vytvořil. Vybráním U zvětšíte konkrétní obrázek do většího, lépe definovaného provedení. Vybráním V vytvoříte zcela nový obrázek na základě vybrané verze výsledku. Uvidíte také tlačítko pro obnovení, které Vám případně poskytne novou sadu obrázků.

Pamatujte ale, že každá z těchto možností spotřebuje jeden z Vašich dostupných volných příkazů.

Krok 9: Pokud najdete obrázek, který se Vám líbí, a vyberete U pro jeho zvětšení, dostanete novou sadu možností. Můžete zvolit „Vary (Strong / Subtle)" (Variace silné / jemné) pro tento obrázek, čímž se dostanete i k úpravě původního příkazu. Další možností je „Zoom Out 2x/1.5x/Custom" (Přiblížení), které hlavní předmět obrázku oddálí a zapracuje více náhledu na jeho okolí. Šipky pod obrázkem rozšíří pohled směrem, který vyberete.

Vybrána možnost „Zoom", obrázek generován pomocí Midjourney, 2023
Vybrána možnost „šipka nahoru", obrázek generován pomocí Midjourney, 2023

Když na obrázek kliknete levým tlačítkem, čímž jej otevřete, uvidíte pod ním možnost „Open in Browser" (Otevřít v prohlížeči), tak se dostanete na plnou verzi obrázku, která je nejvhodnější pro stažení.

Krok 10: Pokud plánujete používat Midjourney často, můžete použít kterýkoli kanál bota v Discordu Midjourney a napsat „/subscribe". Tím vytvoříte odkaz, kterým se dostanete k zaplacení předplatného. A pokud se opravdu vážně zajímáte o dlouhodobé používání Midjourney, můžete také nahlédnout do manuálu, který poskytuje seznam příkazů a nějaké rady ohledně tvorby obrázků.

Zdroje:

  1. DIGITAL TRENDS. How to use Midjourney to generate AI images [online]. Dostupné z: https://www.digitaltrends.com/computing/how-to-use-midjourney-to-generate-ai-images/.
  2. MIDJOURNEY. [online]. Dostupné z: https://www.midjourney.com/home/?callbackUrl=%2Fapp%2F.

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.