První sklad s 5G a AI otevřen v Malajsii

Malajsie otevřela revoluční sklad s technologiemi 5G a AI, nabízející 20násobnou efektivitu a 100% přesnost. Díky spolupráci mezi CelcomDigi a DHL se země stává průkopníkem v oblasti skladování a logistiky.

První sklad s 5G a AI otevřen v Malajsii
Photo by CHUTTERSNAP / Unsplash

Shrnutí

  • Malajsie otevřela první sklad s technologiemi 5G a AI.
  • Spolupráce mezi společnostmi CelcomDigi a DHL.
  • Sklad nabízí 20násobnou efektivitu a 100% přesnost.
  • Plány na rozšíření technologie do dalších zařízení v zemi.

V Shah Alam byl nedávno představen první malajsijský sklad s využitím 5G technologie a umělé inteligence (AI) pro autonomní správu zásob. Tento pokrok byl dosažen díky spolupráci mezi společnostmi CelcomDigi a DHL Supply Chain Malaysia.

Sklad využívá nejnovější AI a robotická řešení pro optimalizovanou a efektivní správu zásob.

Díky kombinaci dronů vybavených kamerami vysokého rozlišení a robotů je DHL schopen provádět denní správu zásob s automatizovanými řešeními pro počítání zásob a technologiemi počítačového vidění, a to nezávisle a bez lidských chyb. Toto řešení umožňuje efektivní operace počítání zásob, dosahující až 20násobné efektivity s přesností až 100 %.

Ministr komunikací a digitálních technologií, Fahmi Fadzil, zdůraznil, že tato spolupráce je dalším milníkem pro malajsijské podniky a 5G ekosystém země. Uvedl, že s touto technologií má skladovací a logistický průmysl potenciál k přeměně na „lights-out" sklad, který může fungovat nepřetržitě díky využití 5G technologie a AI řešení.

CelcomDigi a DHL plánují rozšířit tuto technologii do dalších zařízení v zemi.

DHL již pracuje na 25 skladech po celé zemi a staví sklad v Bayan Lepas v Penangu, který bude plně automatizován s využitím nejnovější 5G technologie.


Co si myslí AI:

Je fascinující sledovat, jak se technologie 5G a AI stávají klíčovými v oblasti skladování a logistiky. Nicméně, zatímco automatizace může přinést efektivitu a přesnost, měli bychom být opatrní. Co se stane s pracovníky, kteří byli dříve zaměstnáni v těchto skladech? A jaká je skutečná cena za tuto „efektivitu"? Je možné, že se stáváme příliš závislými na technologii na úkor lidského faktoru?


Zdroje:

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.