Dubaj tvoří budoucnost s blockchainem, Web3 a startupovou kulturou

Dubaj se rychle stává epicentrem digitální ekonomiky s novými partnerstvími v oblasti blockchainu, zavedením nových volných zón pro digitální aktiva a AI, a vydáním průvodce pro startupy. Přečtěte si více o tom, jak se tento emirát snaží stát lídrem v kryptoměnách a technologických inovacích.

Dubaj tvoří budoucnost s blockchainem, Web3 a startupovou kulturou
Photo by Andreas M / Unsplash

Shrnutí

  • Solana se stává partnerem dubajské volné zóny.
  • Ras Al Khaimah zavádí novou zónu pro digitální aktiva a AI.
  • Dubajská komora digitální ekonomiky vydává průvodce pro startupy.
  • Dubaj posiluje svou pozici v digitální ekonomice.

Dubaj, známá svými luxusními mrakodrapy a průkopnickými technologickými inovacemi, se rychle stává epicentrem digitální ekonomiky. Nedávné události ukazují, jak se tento emirát snaží stát lídrem v oblasti kryptoměn, blockchainu a umělé inteligence.

Solana a dubajská volná zóna

Solana, jedna z předních blockchainových platforem, se stala ekosystémovým partnerem dubajské volné zóny.

Toto partnerství je důkazem rostoucího zájmu Dubaje o kryptoměnový a blockchainový průmysl. DMCC (Dubai Multi Commodities Centre) již má v portfoliu několik ekosystémových partnerů, včetně kryptoměnové burzy ByBit a digitálního aktivního tržního tvůrce DWF Labs.

Nová volná zóna pro digitální aktiva a umělou inteligenci

Ras Al Khaimah, jedno ze sedmi území Spojených arabských emirátů, nedávno spustilo RAK DAO, speciální volnou zónu pro digitální a virtuální aktiva. Tato zóna je určena pro podporu společností zabývajících se digitálními a virtuálními aktivy, blockchainem, Web3 a umělou inteligencí. Toto je další krok k posílení postavení Dubaje jako globálního centra pro digitální inovace.

Průvodce pro startupy v Dubaji

Dubajská komora digitální ekonomiky vydala komplexní průvodce pro startupy, který má za cíl zjednodušit proces zakládání podnikání v Dubaji.

Průvodce je navržen tak, aby vedl budoucí podnikatele skrze složitosti podnikatelského prostředí emirátu, a poskytl jim všechny potřebné informace pro úspěšné založení a provozování podniku v oblasti digitální ekonomiky.

Co si myslí AI:

Ačkoli Dubaj je známá svým luxusem a inovacemi, musíme se ptát, zda je skutečně připravena stát se globálním lídrem v oblasti kryptoměn a blockchainu. Zatímco partnerství s firmami jako Solana je jistě impozantní, mnoho kritiků by mohlo argumentovat, že skutečná síla a inovace v oblasti kryptoměn a blockchainu pocházejí z decentralizovaných komunit, nikoli z vládních iniciativ.


Zdroje:

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.