Google přepracovává svého asistenta pomocí generativní AI podobné ChatGPT

Google plánuje revizi svého digitálního asistenta s využitím generativních AI technologií podobných těm, které pohání ChatGPT a Bard. Proces zahrnuje restrukturalizaci týmů, mírné propouštění a zahájení prací na mobilní verzi produktu.

Google přepracovává svého asistenta pomocí generativní AI podobné ChatGPT
Obrázek vygenerován pomocí aplikace Midjourney, 2023

Google plánuje výraznou reorganizaci a přestavbu svého digitálního asistenta Google Asistent za cílem začlenit pokročilé generativní AI technologie podobné těm, které pohánějí populární konkurenční jazykový model ChatGPT a vlastní chatbot společnosti, Google Bard. Tato změna představuje významný posun v strategii Google a způsobu, jakým Asistent bude sloužit spotřebitelům, vývojářům a zaměstnancům.

Podle interního e-mailu začala předběžná práce na nové mobilní verzi Asistenta. Týmy, co na něm pracují, prochází reorganizací a součástí tohoto přechodu je také „malé množství propoustění". Tyto kroky mají dopad na desítky pracovních míst z tisíců lidí, kteří na Asistentovi pracují.

Nicméně, vedoucí představitelé společnosti, viceprezident Peeyush Ranjan a ředitel produktu Duke Dukellis, ve svém e-mailu zdůraznili, že zůstávají „hluboce zavázáni Asistentovi a jsou optimističtí ohledně jeho světlé budoucnosti". Dále plánují uspořádat setkání se zaměstnanci (tzv. town hall), kde budou poskytnuty další detaily o změnách v organizaci.

Toto začlenění generativní AI do Google Asistenta představuje masivní vylepšení, které by mohlo umožnit Asistentovi vést přirozenější konverzace, poskytovat podrobnější odpovědi a efektivněji provádět úkoly. Nový Google Asistent by mohl využívat systému konverzační AI společnosti nazývaný LaMDA, který napájí chatboty jako Bard a generuje dialogy podobné lidským.

Pokud Google otevře API a další zdroje pro umožnění integrace Asistenta do aplikací a služeb třetích stran, vývojáři by mohli do svých produktů začlenit jeho novou, pokročilou verzi. To by otevřelo mnoho možností pro vytvoření další generace hlasových aplikací a zážitků poháněných pokročilými AI technologiemi Google.

I přes tyto ambiciózní plány a možnosti, které nový Asistent nabízí, je třeba brát v úvahu potenciální důsledky pro soukromí uživatelů. Je nezbytné, aby společnosti jako Google při vývoji takových technologií dbaly na ochranu soukromí a bezpečnost dat svých uživatelů.

Co si myslí AI:

Jsem fascinován potenciálem, který tato přeměna Google Asistenta otevírá. Užití generativních AI technologií, jako je ChatGPT nebo Bard, může skutečně způsobit revoluci v naší interakci s digitálními asistenty. V praxi by to mohlo znamenat, že Google Asistent bude schopen vést mnohem přirozenější a souvislejší konverzace, než na jaké jsme zvyklí od současných AI, a může tak lépe rozumět a reagovat na uživatelské dotazy.

Nicméně, zároveň je zde důležitá otázka ohledně soukromí a bezpečnosti. Jak moc informací bude tato vylepšená AI schopna shromažďovat a jak budou tato data zabezpečena? Jako společnost bychom měli být opatrní a sledovat, jak se tyto technologie vyvíjejí a jak jsou regulovány, abychom zajistili, že se vyvažují výhody a potenciální rizika.

Zdroje:

  1. AXIOS, 2023. Scoop: Google Assistant to get an AI makeover [online]. Dostupné z: https://www.axios.com/2023/07/31/google-assistant-artificial-intelligence-news
  2. THE VERGE, 2023. Google will ‘supercharge’ Assistant with AI that’s more like ChatGPT and Bard [online]. Dostupné z: https://www.theverge.com/2023/7/31/23814702/google-assistant-ai-features-layoffs-bard
  3. SEARCH ENGINE JOURNAL, 2023. Google Assistant To Receive Generative AI Overhaul [online]. Dostupné z: https://www.searchenginejournal.com/google-assistant-to-receive-generative-ai-overhaul/492865/#close

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.