Návod k použití: Clipdrop

Clipdrop je obsáhlý systém aplikací, pluginů a zdrojů pro všemožné úpravy fotografií, který je poháněný umělou inteligencí. V tomto článku si všechny jeho funkce postupně představíme.

Návod k použití: Clipdrop
Clipdrop, 2023

ClipDrop je kolekce nástrojů pro editaci a generování obrázků poháněná umělou inteligencí. Pomocí Clipdrop AI můžete rychle vytvořit poutavé snímky. Má mnoho funkcí a je poměrně jednoduchý, navíc má i mobilní aplikaci, tudíž můžete mít tohoto pomocníka vždy po ruce. Lze jej použít k oříznutí nežádoucích prvků, změně nasvícení fotografií, zvětšení obrázků i ke generování obrázků pomocí textu.

JAK CLIPDROP POUŽÍT:

Create stunning visuals in seconds with AI.
Remove background, cleanup pictures, upscaling, Stable diffusion and more…

Jednoduše otevřete stránku Clipdrop a můžete hned začít tvořit. Není nutné se ani přihlašovat, ale pokud chcete, můžete k přihlášení použít svůj účet Google.

Ani předplatné není nutné, ačkoli odstraní různá omezení, která přináší free verze. Největším z těchto omezení je použití funkce Replace Background, která je dostupná pouze předplatitelům.

1) STABLE DIFFUSION XL

Tato funkce umožňuje klasické generování obrázků pomocí textu. Kromě samotného zadání promptu si ovšem přes nastavení (Settings) můžete zakliknout, v jakém stylu by váš obrázek měl být, jaký by měl mít poměr stran nebo vypsat negativní prompt čili to, co by se v obrázku nemělo objevit.

2) UNCROP

Tato funkce umožňuje uživatelům rozšířit fotografii pomocí AI, která vygeneruje širší pozadí obrázku, odhaluje více scény a ponořuje diváky do bohatšího vizuálního zážitku. Můžete si vybrat ze tří módů: Landscape, Portrait a Square a u každého z nich je pak možné nastavit i délky stran v pixelech. To můžete kromě přepisování číselných hodnost udělat i pomocí potáhnutí modrého obrysu, který znázorňuje následnou velikost vašeho obrázku.

3) REIMAGINE XL

Když do tohoto nástroje nahrajete libovolný obrázek, AI si jej přebere jako prompt a vytvoří podle něj další tři verze. Je poháněný funkcí Stable Diffusion. Ta do fotografií vnáší čerstvou energii a jedinečné perspektivy. Umí šikovně pracovat se snímky exteriérů i interiérů, ale při dobrém záběru zvládne i živé tvory.

4) STABLE DOODLE

Zde můžete nakreslit, jaký obrázek byste si rádi nechali vygenerovat. Pro upřesnění zadání je pod plochou pro kreslení také pole pro zadání promptu, ve kterém můžete slovně popsat, co na kresbě vlastně je. Zabráníte tak tomu, aby si ji AI špatně interpretovala. Vedle písemného zadání si také můžete vybrat styl, v jakém by výsledný obrázek měl být. Můžete ale ponechat styl bez bližší specifikace a nechat celou imaginaci na AI.

5) CLEANUP

S pomocí tohoto nástroje můžete elegantně odstranit nechtěné prvky z vašich fotografií. Díky proprietárnímu inpaintingovému algoritmu dokáže aplikace nejen odstranit označené objekty, ale také plynule vyplnit prázdná místa, což vede k realistickým výsledkům.

6) REMOVE BACKGROUND

Již z názvu nástroje je jasné, že jeho hlavní funkcí je automatické odstranění pozadí z obrázků. Ve své bezplatné verzi umožňuje nahrát a upravit v jeden moment jen jeden obrázek. Pokud se však rozhodnete pro předplatné, získáte možnost zpracovat až deset snímků současně. Tato prémiová funkce je ideální pro ty, kteří potřebují upravit více obrázků rychle a efektivně.

7) RELIGHT

S tímto nástrojem můžete ovládat světla, která hrají zásadní roli při utváření nálady a atmosféry fotografie. Můžete svým vizuálům přidat nádech brilantnosti a živosti, zvýraznit klíčové prvky nebo experimentovat s různými směry světla, abyste vyvolali různé emoce a vytvořili jedinečnou atmosféru. Od jemných vylepšení až po odvážné transformace, tento nástroj vám umožní vdechnout život vašim obrázkům několika kliknutími.

8) IMAGE UPSCALER

S tímto nástrojem můžete jednoduše zvýšit rozlišení svých obrázků. Určitě jste už někdy narazili na starou fotografii nebo obrázek s nízkým rozlišením, který nebyl dostatečně ostrý. Upscaler využívá sílu pokročilých algoritmů umělé inteligence a zvyšuje rozlišení vašich obrázků a poskytuje ostřejší a detailnější výsledky. V bezplatné verzi můžete zvýšit rozlišení poutě 2x, u předplatného je to pak možné až 16x.

9) REPLACE BACKGROUND

Tento nástroj je jako jediný nedostupný ve verzi zdarma. Díky němu ale můžete vyměnit pozadí svého obrázku pomocí jednoduché slovní specifikace toho, jak by nová verze měla vypadat.

10) TEXT REMOVER

Textové prvky někdy mohou snížit vizuální přitažlivost obrázku, v takovém případě pak dokáže pomoci nástroj Text Remover. Jednoduše odstraní text, vodoznaky nebo nežádoucí poznámky a zanechá čisté vizuální prvky, které jsou připravené ke sdílení nebo dalším úpravám.

11) SKY REPLACER

Člověka zamrzí, když si na výletě chce na památku pořídit pěkné snímky různých památek či přírodních scenérií, ale počasí se náhle rozhodne, že na jejich pozadí vytvoří zašedlé oblačné nebe. Přesně s tímto problémem si nástroj Sky Replacer dokáže poradit. Můžete si vybrat jeden ze čtyř odstínů, které by obloha na vašem obrázku měla mít, a oživit tak své fotografie.


Zdroje:

AItoolMall

DaraConomy

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.