NASA a IBM spolupracují na vývoji AI nástroje pro předpovídání klimatických změn. Tento projekt, zaměřený na vizualizaci dopadů změn na konkrétní lokality, slibuje revoluci v předpovědích počasí a demokratizaci přístupu k datům o klimatu.
Prozkoumejte případ Sports Illustrated a jeho AI generovaných článků s fiktivními autory. Zjistěte, jak tento příklad otevírá otázky etiky a pravdivosti v novinářství a jaký dopad má použití AI na důvěru veřejnosti v média.
Prozkoumejte, jak generativní AI transformuje finanční služby. Od pilotních projektů po komercionalizaci, finanční instituce objevují nové možnosti pro zvýšení produktivity a zlepšení zákaznických zkušeností.
Bing Image Creator je generativní model umělé inteligence, který využívá pokročilou verzi modelu DALL-E a dokáže tak vytvářet realistické obrázky na základě popisu v přirozeném jazyce.
Bing Image Creator je inovativním generativním AI modelem vyvinutým na základě pokročilé verze modelu DALL-E. Přináší další způsob generování obrázků prostřednictvím přirozeného jazyka. S využitím pokročilé umělé inteligence od partnerů v OpenAI se Bing Image Creator stává silným spojením psaného a vizuálního obsahu na jednom místě, otevírajícím nové možnosti pro kreativitu a vytváření inspirativních vizuálních materiálů.
Krok 1: Otevřete stránku bing.com/create, která zobrazí náhled Image Creatoru přímo v prohlížeči. Tato možnost je dostupná pro každého a je dobré ji vyzkoušet i na mobilním zařízení. Jakmile se dostanete na tuto stránku, uvidíte náhled Image Creatoru a v horní části pole pro zadání příkazu.
Krok 2: Můžete zvolit jednoduchý nebo podrobný popis. Microsoft tvrdí, že můžete začít příkazem „vytvoř obrázek" a pokračovat popisem toho, co byste chtěli vidět. Doporučuje se příkazy zadávat v angličtině, program ovšem omezeně rozumí i češtině. Pro vygenerování obrázků se musíte přihlásit účtem Microsoft nebo si zdarma účet založit. Image Creator pak vytvoří asi za 15 sekund čtyři obrázky.
Krok 3: Kliknutím na kterýkoli z obrázků jej zvětšíte. Obrázek má pak velikost 1024 x 1024 pixelů. Po zvětšení můžete sdílet odkaz na obrázek, uložit jej do kolekce nebo stáhnout do počítače. Je zde také tlačítko „Váš názor" pro zpětnou vazbu a Microsoft jistě ocení jakýkoli návrh nebo postřeh týkajících se kvality nebo relevance obrázku.
Krok 4: Na začátku dostanete k volnému použití 100 příkazů, což vidíte v pravé části příkazového řádku. Každé generování čtyř obrázků spotřebuje jeden příkaz. Bing Image Creator můžete používat dále i bez volných příkazů, ale generování obrázků bude trvat déle.
Krok 5: Kliknutí na kartu „Prozkoumejte nápady" Vás zavede k příkladům uměleckých děl a často kladeným otázkám.
Krok 6: Vpravo vedle příkazového řádku se nachází také tlačítko „Nechám se překvapit", které pro Vás vygeneruje náhodný popis obrázku, pokud byste rádi viděli schopnosti této aplikace, ale nemáte zrovna žádný nápad.
Když příkaz nefunguje
Bing Image Creator je založen na technologii Dall-E od společnosti OpenAI (návod k této aplikaci najdete zde) a má podobné silné a slabé stránky. Existuje slušná šance, že vytvoří zajímavý a pěkný obrázek podle Vašeho příkazu.
Občas může být výsledek zklamáním. Může se objevit zkreslení rysů, srostlé končetiny, nesprávný počet prstů v generovaných obrázcích a podobné problémy.
Je možné vylepšit příkaz. Stačí jednoduše říct, co chcete, a být přesnější v důležitých částech scény.
Pokud chcete obrázek, který vypadá jako fotografie, použijte termíny spojené s fotografií. Můžete zmínit bokeh, ostré zaostření, a dokonce značku fotoaparátu a typ objektivu.
Můžete použít stylistické termíny, jako je impresionismus, moderní umění nebo kubismus pro malby nebo kresby. Můžete zmínit jména umělců, ovšem to je morálně sporná oblast. Pokud specifikujete umělce, nahrazujete jej strojem a můžete tak porušit jeho autorská práva. Legálnost generování obrázků je stále předmětem zkoumání.
Pokud se setkáváte s problémy spojenými s generováním prstů, zkuste přidat středník a požádejte o přirozené, proporcionální a nezkreslené prsty. AI obvykle rozumí slovům, ale nemá dostatečné znalosti reality. Můžete ji instruovat stejně jako umělce, ale někdy je stále třeba objasňovat i věci, které by se zdály samozřejmé pro člověka.
Významní lídři technologického průmyslu, včetně Elona Muska, Marka Zuckerberga a Sundara Pichaje, se sejdou na uzavřeném AI fóru hostovaném americkým senátorem Chuckem Schumem. Setkání se zaměří na budoucnost a regulaci umělé inteligence. Nezmeškejte klíčovou událost roku v oblasti AI!
Korejský telekomunikační gigant SK Telecom investoval 100 milionů dolarů do amerického AI startupu Anthropic s cílem společně vyvíjet multijazykový model pro telekomunikace. Tato spolupráce signalizuje průlom v integraci AI technologií v globálním telekomunikačním sektoru.
Společnost Meta představuje svůj nový AI nástroj AudioCraft, který generuje hudbu a zvuky na základě textových pokynů. Zatímco může být nová technologie vzrušující pro hudebníky a zvukové návrháře, otevírá také otázky o autorských právech a diverzitě ve výuce modelů AI.
Elon Musk oznámil založení xAI, společnosti s cílem posunout umělou inteligenci vpřed. Zaměřuje se na porozumění vesmíru a spolupracuje s Twitterem a Teslou. Musk chce vytvořit zvídavou AI a přihlíží k etickým otázkám.