Návod k použití: Bing Image Creator

Bing Image Creator je generativní model umělé inteligence, který využívá pokročilou verzi modelu DALL-E a dokáže tak vytvářet realistické obrázky na základě popisu v přirozeném jazyce.

Návod k použití: Bing Image Creator
Obrázek vygenerován pomocí aplikace Bing Image Creator, 2023 

Bing Image Creator je inovativním generativním AI modelem vyvinutým na základě pokročilé verze modelu DALL-E. Přináší další způsob generování obrázků prostřednictvím přirozeného jazyka. S využitím pokročilé umělé inteligence od partnerů v OpenAI se Bing Image Creator stává silným spojením psaného a vizuálního obsahu na jednom místě, otevírajícím nové možnosti pro kreativitu a vytváření inspirativních vizuálních materiálů.

JAK BING POUŽÍVAT:

Bing
Mit der intelligenten Bing-Suche können Sie die gewünschten Informationen schneller und einfacher finden und dabei Punkte sammeln.

Krok 1: Otevřete stránku bing.com/create, která zobrazí náhled Image Creatoru přímo v prohlížeči. Tato možnost je dostupná pro každého a je dobré ji vyzkoušet i na mobilním zařízení. Jakmile se dostanete na tuto stránku, uvidíte náhled Image Creatoru a v horní části pole pro zadání příkazu.

Krok 2: Můžete zvolit jednoduchý nebo podrobný popis. Microsoft tvrdí, že můžete začít příkazem „vytvoř obrázek" a pokračovat popisem toho, co byste chtěli vidět. Doporučuje se příkazy zadávat v angličtině, program ovšem omezeně rozumí i češtině. Pro vygenerování obrázků se musíte přihlásit účtem Microsoft nebo si zdarma účet založit. Image Creator pak vytvoří asi za 15 sekund čtyři obrázky.

Krok 3: Kliknutím na kterýkoli z obrázků jej zvětšíte. Obrázek má pak velikost 1024 x 1024 pixelů. Po zvětšení můžete sdílet odkaz na obrázek, uložit jej do kolekce nebo stáhnout do počítače. Je zde také tlačítko „Váš názor" pro zpětnou vazbu a Microsoft jistě ocení jakýkoli návrh nebo postřeh týkajících se kvality nebo relevance obrázku.

Krok 4: Na začátku dostanete k volnému použití 100 příkazů, což vidíte v pravé části příkazového řádku. Každé generování čtyř obrázků spotřebuje jeden příkaz. Bing Image Creator můžete používat dále i bez volných příkazů, ale generování obrázků bude trvat déle.

Krok 5: Kliknutí na kartu „Prozkoumejte nápady" Vás zavede k příkladům uměleckých děl a často kladeným otázkám.

Krok 6: Vpravo vedle příkazového řádku se nachází také tlačítko „Nechám se překvapit", které pro Vás vygeneruje náhodný popis obrázku, pokud byste rádi viděli schopnosti této aplikace, ale nemáte zrovna žádný nápad.

Když příkaz nefunguje

Bing Image Creator je založen na technologii Dall-E od společnosti OpenAI (návod k této aplikaci najdete zde) a má podobné silné a slabé stránky. Existuje slušná šance, že vytvoří zajímavý a pěkný obrázek podle Vašeho příkazu.

Občas může být výsledek zklamáním. Může se objevit zkreslení rysů, srostlé končetiny, nesprávný počet prstů v generovaných obrázcích a podobné problémy.

Je možné vylepšit příkaz. Stačí jednoduše říct, co chcete, a být přesnější v důležitých částech scény.

Pokud chcete obrázek, který vypadá jako fotografie, použijte termíny spojené s fotografií. Můžete zmínit bokeh, ostré zaostření, a dokonce značku fotoaparátu a typ objektivu.

Můžete použít stylistické termíny, jako je impresionismus, moderní umění nebo kubismus pro malby nebo kresby. Můžete zmínit jména umělců, ovšem to je morálně sporná oblast. Pokud specifikujete umělce, nahrazujete jej strojem a můžete tak porušit jeho autorská práva. Legálnost generování obrázků je stále předmětem zkoumání.

Pokud se setkáváte s problémy spojenými s generováním prstů, zkuste přidat středník a požádejte o přirozené, proporcionální a nezkreslené prsty. AI obvykle rozumí slovům, ale nemá dostatečné znalosti reality. Můžete ji instruovat stejně jako umělce, ale někdy je stále třeba objasňovat i věci, které by se zdály samozřejmé pro člověka.

Zdroje:

  1. Bing.com [Online]. Dostupné z: https://www.bing.com/create?toWww=1&redig=89BF502FA1D14AABB6877FFF28231763.
  2. Digital Trends. How to Use Bing Image Creator [Online]. Dostupné z: https://www.digitaltrends.com/computing/how-to-use-bing-image-creator/.

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.