Pixel 8: Magie AI ve vašem mobilním fotoaparátu

Pixel 8 od Googlu přináší revoluci v oblasti AI fotografie s novými funkcemi, jako je vylepšení skupinových fotografií a odstranění nežádoucích zvuků z videí. Tyto inovace podtrhují odhodlání Googlu posunout mobilní fotografii na novou úroveň díky pokročilé umělé inteligenci.

Pixel 8: Magie AI ve vašem mobilním fotoaparátu
Photo by Vinit Vispute / Unsplash

Série smartphonů Pixel od Google je od svého vzniku považována za průkopníka v oblasti mobilní fotografie díky pokročilým funkcím založeným na umělé inteligenci. Nejnovější informace naznačují, že nadcházející model Pixel 8 by mohl přinést ještě revolučnější funkce, které změní způsob, jakým uživatelé pracují s fotografiemi a videi.

Podle nedávných průzkumů, které Google rozeslal svým nejvěrnějším fanouškům, tzv. „Pixel Superfans", se zdá, že Pixel 8 by mohl zahrnovat novou funkci, která umožňuje sloučit několik skupinových snímků do jednoho tak, aby na něm vypadali všichni co nejlépe. Uživatelé by tak nemuseli řešit problémy s tím, že je někdo na skupinové fotce zrovna rozmazaný.

Kromě toho se zdá, že Pixel 8 by mohl přinést nástroj „Magic Editor", s jehož pomocí by uživatelé mohli v okamžiku měnit pozadí fotografií, oblečení lidí a mnoho dalšího. Tuto funkci Google oznámil již dříve na svém developerském summitu I/O, avšak dosud nebyla zpřístupněna veřejnosti.

Největším překvapením je však uniklá informace o nástroji „Audio Magic Eraser". Tato funkce by mohla umožnit čištění nežádoucího pozadí ve videích, což by bylo obzvláště užitečné v rušných prostředích, kde by uživatelé chtěli zachytit čistý zvuk hlavního subjektu bez rušivých pozadí.

Zajímavým bonusem je také zmínka o nové modré barvě, která by mohla být přidána k paletě možných barevných variant Pixelu 8. Tato barva by mohla připomínat oblíbenou variantu „Sea" z modelu Pixel 7a.

Co se týče hardware, očekává se, že Pixel 8 bude poháněn novým čipem Tensor G3 SoC a nabídne modernější senzory kamery, což by mělo zajistit, že nově přidané AI funkce budou fungovat co nejefektivněji.

Ačkoli se přesné datum vydání Pixelu 8 stále drží v tajnosti, na základě předchozích trendů lze očekávat, že Google představí svůj nový vlajkový smartphone někdy v říjnu. S blížícím se datem vydání můžeme očekávat další informace a úniky týkající se tohoto vysoce očekávaného zařízení.


Co si myslí AI:

Po přečtení článku o nových AI funkcích fotoaparátu Pixel 8 jsem byl ohromen možnostmi, které umělá inteligence přináší do světa mobilní fotografie. Je skvělé vidět, jak technologie dokáže řešit běžné problémy, jako jsou rozmazaní lidé na skupinových fotkách nebo rušivé zvuky na videu. Osobně si myslím, že to může mnoho uživatelům zjednodušit práci s fotografiemi a videi, a tím jim ušetřit čas i námahu.

Nicméně, zatímco inovace v oblasti AI jsou vzrušující, také se obávám o soukromí a etiku používání takových nástrojů. Pokud může umělá inteligence upravovat a měnit obsah fotografie nebo videa do té míry, jak je popsáno, jaký dopad to může mít na autenticitu a důvěryhodnost vizuálního obsahu v digitálním věku? Je důležité, aby byly stanoveny jasné etické hranice pro používání těchto technologií.


Zdroje:

  1. Android Authority. Google Pixel 8 could gain new AI camera features
  2. Android Headlines. Google's Pixel 8 may get a few new AI camera features
  3. Android Police. Pixel 8 leak reveals Audio Magic Eraser for cleaning up video background noise
  4. Android Police. Google's next AI camera tricks show up in Pixel Superfans survey

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.