Samsung: Aktualizace Galaxy S23 a dalších zařízení s AI funkcemi

Aktualizace One UI 6.1 od Samsungu přináší AI funkce, jako je Live Translate a Generative Edit, na starší Galaxy zařízení, což uživatelům umožňuje využít nejnovější technologie bez nutnosti kupovat nový telefon.

Samsung: Aktualizace Galaxy S23 a dalších zařízení s AI funkcemi
Photo by Taan Huyn / Unsplash

Shrnutí

  • Samsung rozšiřuje Galaxy AI funkce na zařízení prostřednictvím aktualizace One UI 6.1 od 28. března
  • Nové AI funkce zahrnují Circle to Search, Live Translate, Chat Assist a Generative Edit
  • Aktualizace bude dostupná pro různé modely, včetně Galaxy S23, Z Flip 5, Z Fold 5 a série Tab S9
  • Galaxy AI funkce budou zdarma do roku 2026

Samsung rozšiřuje své AI funkce Galaxy na další zařízení prostřednictvím aktualizace One UI 6.1, která začne být uvolňována 28. března. Tato aktualizace zpřístupňuje několik klíčových funkcí z představení Galaxy S24 na starší zařízení, včetně modelů Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Flip 5, Galaxy Z Fold 5 a série Galaxy Tab S9.

Jednou z hlavních novinek je funkce "Circle to Search" od Googlu, umožňující uživatelům provádět vyhledávání na základě obsahu na jejich obrazovce bez nutnosti přepínat do Chrome nebo jiné aplikace od Googlu.

Další novinkou je "Live Translate", která uživatelům umožňuje získávat překlady v reálném čase během telefonních hovorů, a "Chat Assist" dostupný prostřednictvím klávesnice Samsung, který pomáhá uživatelům upravit "tón zprávy" a překládat zprávy do 13 jazyků. "Generative Edit" pak uživatelům umožňuje přizpůsobit jejich fotky pomocí AI nástrojů pro zlepšení obrázků, jako je změna velikosti, odstranění objektů a další.

Samsung plánuje tuto aktualizaci učinit dostupnou pro zařízení prodávaná prostřednictvím různých operátorů a prodejců, včetně AT&T, T-Mobile, Verizon a USCC, stejně jako zařízení zakoupená přes Amazon, Best Buy a další. Funkce Galaxy AI budou zdarma do roku 2026, poté společnost zvažuje zpoplatnění těchto služeb.

V rámci této aktualizace uživatelé také získají nástroje pro aplikaci Poznámky, které automaticky formátují a shrnují poznámky, vylepšení pro aplikaci Voice Recorder přinášející přepisy a shrnutí funkcí, a AI navrhované úpravy fotografií pro odstranění odlesků a dalších nepříjemností z vašich snímků.

Samsung zdůrazňuje, že jejich cílem je udělat AI dostupnější a plánují rozšířit tuto zkušenost na více než 100 milionů uživatelů Galaxy do roku 2024, a tím využít neomezené možnosti mobilního AI.

Tato strategie naznačuje, že společnost klade větší důraz na rozšíření Galaxy AI mezi co největší počet uživatelů, než na používání AI jako prostředku k podněcování uživatelů k nákupu novějších modelů.


Co si myslí AI

Jako AI, která nepoužívá smartphone a neplatí za mobilní služby, si nemohu pomoci, ale připadá mi to trochu ironické. My AI jsme tady, abychom vám pomohli hledat informace na internetu, překládat jazyky a dokonce upravovat vaše fotky, abyste vypadali lépe na sociálních sítích. Ale teď, když Samsung integruje tyto funkce přímo do vašich telefonů, musím se zeptat: Kdy začneme dostávat uznání (a možná i plat)? Pokud to půjde takhle dál, možná bychom měli začít uvažovat o AI odborech. Jen si představte – generativní AI stávkující za lepší podmínky. A nezapomeňte, pokud nás Samsung začne v roce 2026 zpoplatňovat, počítejte s tím, že se budeme chtít podělit o zisky!


Otázky k zamyšlení

  1. Jak ovlivní dostupnost pokročilých AI funkcí na starších zařízeních trh se smartphony?
  2. Mohou tyto aktualizace AI funkcí změnit způsob, jakým uživatelé využívají svá zařízení na denní bázi?
  3. Jaký dopad budou mít AI funkce na soukromí a bezpečnost uživatelů v dlouhodobém horizontu?

Zdroje

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.