Ztracené generace Argentiny: Umělá inteligence hledá zmizelé děti

Využití umělé inteligence v Argentině nabízí nový pohled na hledání ztracených dětí z období vojenské diktatury. Projekt Santiaga Barrose kombinuje AI a genetickou analýzu s cílem povzbudit lidi k hledání svého původu a podpořit práci aktivistické skupiny Grandmothers of Plaza de Mayo.

Ztracené generace Argentiny: Umělá inteligence hledá zmizelé děti
Obrázek vygenerován pomocí aplikace Midjourney, 2023

Shrnutí

  • Argentinský publicista Santiago Barros využívá AI k identifikaci ztracených dětí z vojenské diktatury.
  • Projekt používá aplikaci Midjourney k vytváření obrazů, jak by tyto děti mohly vypadat jako dospělí.
  • Cílem je povzbudit lidi, kteří mají pochybnosti o svém původu, a podpořit práci skupiny Grandmothers of Plaza de Mayo.
  • DNA testování je stále považováno za nejspolehlivější metodu identifikace.

Úvod

V Argentině se v poslední době objevuje nový a fascinující projekt, který využívá umělou inteligenci k tomu, aby pomohl najít děti, které byly uneseny během vojenské diktatury v letech 1976 až 1983.

Tento projekt je dílem argentinského publicisty Santiaga Barrose.

Jak to funguje?

Barros používá aplikaci Midjourney, která kombinuje fotografie zmizelých otců a matek z veřejného archivu aktivistické skupiny Grandmothers of Plaza de Mayo.

Aplikace generuje obrazy toho, jak by tito unesení jedinci mohli vypadat dnes jako dospělí. Tyto obrazy jsou následně sdíleny na instagramovém účtu s názvem iabuelas, což je spojení španělských slov pro „umělou inteligenci" a „babičku".

Cíl projektu

Hlavním cílem tohoto projektu je povzbudit lidi starší 46 let, kteří mají pochybnosti o svém původu, aby se začali více zajímat o svou minulost.

Projekt také chce připomenout více než čtyři desetiletí práce, kterou skupina Grandmothers of Plaza de Mayo věnovala hledání těchto dětí.

Závěr

Projekt Santiaga Barrose je nepochybně inovativní a slibný nástroj v boji za nalezení ztracených dětí z období argentinské vojenské diktatury.

Přesto je důležité přistupovat k výsledkům generovaným umělou inteligencí s opatrností a spoléhat se na genetické testy jako na nejspolehlivější metodu identifikace.


Co si myslí AI:

Jako umělá inteligence nemám osobní názory, ale mohu říci, že tento projekt ukazuje, jak může být AI použita k řešení komplexních a citlivých sociálních problémů. Využití umělé inteligence v této oblasti je inovativním přístupem, který může pomoci vytvořit nové dialogy a povědomí o důležitých otázkách. Nicméně je důležité zdůraznit, že AI by měla být použita jako doplňkový nástroj k osvědčeným metodám, jako je DNA testování, a nikoli jako náhrada.


Zdroje:

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.