Návod: Lalal.ai

V tomto článku se podíváme na aplikaci Lalal.ai, která využívá pokročilé algoritmy AI k oddělení jednotlivých složek skladeb, např. zpěvu od instrumentálního doprovodu, což otevírá dveře k novým možnostem v remixování, produkování a dokonce i vzdělávání v oblasti hudby.

Návod: Lalal.ai
Lalal.ai, 2023

Většinu lidí hudba provází každým dnem a je neodmyslitelnou součástí našich životů. Od nepaměti slouží jako prostředek vyjádření emocí, sdílení příběhů a spojování lidí napříč kulturami. Dnes, v éře digitálních technologií, máme možnost nejen hudbu poslouchat, ale i aktivně se podílet na jejím tvarování a přetváření. S rozvojem umělé inteligence se otevírají nové horizonty v tom, jak můžeme hudbu nejen vnímat, ale i transformovat. V tomto článku si představíme nástroj, který z písně dokáže oddělit jednotlivé složky - od rozdělení na zpěv a instrumentál, až po vytáhnutí zvuku jednotlivých hudebních nástrojů jako bubnů, piana či kytary.

JAK LALAL.AI POUŽÍVAT:

Vocal Remover & Instrumental AI Splitter | LALAL.AI
Split vocal and instrumental tracks quickly and accurately with LALAL.AI. Upload any audio file and receive high-quality extracted tracks in a few seconds.

Krok 1: Otevřete stránku LALAL.AI. Pokud budete opravdu chtít vygenerovat výsledek, o který stojíte, budete se potřebovat přihlásit. Nemusíte zakládat nový účet, stejně jako u mnoha dalších AI nástrojů vám stačí přihlášení na Google.

Krok 2: Vyzkoušet nástroj můžete i zdarma, pokud byste jej ale chtěli využít v plném rozsahu, placení se nevyhnete. Předplatné na této stránce nefunguje na měsíční bázi, jak je to obvyklé, místo toho si nakupujete balíčky. Ty vždy obsahují určitý počet minut, od něhož se vždy odečte délka písničky, kterou necháte zpracovat. S předplatným můžete také upravovat větší soubory a máte k dispozici více formátů.

Free verze Starter funguje ve velmi omezeném režimu, pokud byste si ale chtěli nástroj vyzkoušet jen na několik málo písniček, postačí také. Největší nepříjemností je v tomto případě nemožnost stahování a limit pouhých 10 minut.

Krok 3: Přes možnost Select Files nahrajete do aplikace písničku. Ještě před samotným nahráním můžete rovnou zvolit, co přesně byste chtěli z nahrávky vydělit.

Krok 4: V této fázi vám ještě aplikace neodečte minuty z vašeho limitu, nejprve vám předvede minutovou ukázku. Pomocí zesilování a ztlumování v pravém panelu si tak můžete přehrávat samotný zpěv, nebo samotný instrumentál. Panely vlevo slouží k nastavování toho, do kterého reproduktoru se má daný zvuk soustředit. Středová hodnota 0 označuje stav, kdy jde zvu vyrovnaně do obou reproduktorů.

Krok 5: Volbu toho, co chcete z nahrávky oddělit, můžete upravit i následně. Ještě před odečtením minut z limitu tedy můžete vyzkoušet všechny možnosti, které tento nástroj nabízí.

Tip: V horním menu v položce Products je možné zvolit možnost Voice Cleaner a místo písničky pak můžete použít i zvukovou nahrávku, se kterou chcete dále pracovat. Můžete tak odstranit ruchy či šumy a vyčistit tak nahrávku. V tomto případě můžete k vyčištění zvuku vložit i videosoubor.

Krok 6: Když si vyberete, jak přesně chcete hudbu rozdělit, pomocí volby Process the Entire File zadáte aplikaci, aby zpracovala celou skladbu. Zároveň zde i vidíte, kolik času bude odečteno z vašeho limitu.

Krok 7: Pokud jste se na začátku nepřihlásili sami, nyní vás k tomu aplikace sama vyzve.

Krok 8: A nyní si již můžete užít oddělené vokály a instrumentál.

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.