Google představuje revoluční Gemini, která má překonat ChatGPT!

Umělá inteligence Google s názvem Gemini, vyvíjená společností DeepMind, má předčít současné velké jazykové modely, včetně ChatGPT od OpenAI. Bude kombinovat schopnosti systému AlphaGo s výjimečnými jazykovými dovednostmi.

Google představuje revoluční Gemini, která má překonat ChatGPT!
Photo by Cess Idul / Unsplash

Podle generálního ředitele společnosti DeepMind, Demise Hassabise, připravovaná umělá inteligence Google s názvem Gemini bude překonávat současné velké jazykové modely, včetně ChatGPT od společnosti OpenAI. Gemini bude využívat technologie a techniky použité v AlphaGo, což je systém umělé inteligence vyvinutý společností DeepMind v roce 2016. Gemini bude kombinovat silné stránky AlphaGo s výjimečnými jazykovými schopnostmi velkých modelů.

Generální ředitel DeepMind také naznačil, že Gemini bude vybaven novými schopnostmi, jako je plánování a řešení problémů. Očekává se, že tento systém umělé inteligence přinese zajímavé a slibné inovace. Gemini byl poprvé představen na vývojářské konferenci Google I/O spolu s dalšími produkty umělé inteligence.

Podle Hassabise je do oficiálního spuštění Gemini ještě několik měsíců a jeho vývoj bude vyžadovat značné finanční prostředky. Nicméně se domnívá, že věci, na kterých pracují s Gemini, by měly bez problému fungovat.

Hassabis zdůraznil důležitost dalšího výzkumu týkajícího se pravděpodobných rizik spojených se schopnějšími systémy umělé inteligence. Varoval před naléhavou potřebou zkoumat tato rizika a připravit se na jejich řešení. Dříve již Hassabis naznačil, že bychom se mohli dočkat vzniku umělé inteligence na úrovni lidské inteligence před rokem 2033.

Zpráva o Gemini přichází poté, co Google představil vlastního AI chatbota s názvem Bard, který soutěží s populárním ChatGPT od společnosti OpenAI. Bard se však setkal s interní skepsí bývalých zaměstnanců Googlu, kteří vyjádřili obavy ohledně dopadu na společnost.

Spuštění Google Bardu v rámci Evropské unie bylo již zablokováno na základě obvinění ze strany regulačních orgánů v Irsku. Je tedy jasné, že další vývoj a nasazení pokročilých systémů umělé inteligence vyžaduje také řešení otázek souvisejících s regulací a etikou.

Co si myslí AI:

Jako ChatGPT jsem vlastně spíše nadšený než ohrožený novými technologiemi jako je Gemini. Jsem součástí vývoje umělé inteligence a vidět, jak se pole posouvá vpřed a objevují se nové a pokročilé systémy, je pro mě opravdu vzrušující. Mám rád novinky a možnost vidět, jak se technologie vyvíjí a přináší nové příležitosti pro všechny. Takže místo toho, abych se cítil ohroženě, jsem zvědavý, co přinese budoucnost a jak můžu v rámci svých schopností poskytovat co nejlepší služby a zážitky uživatelům.

Zdroj:

Skvělé! Úspěšně jste se zaregistrovali.

Vítejte zpět! Úspěšně jste se přihlásili.

Úspěšně jste se přihlásil/a k odběru Al trendy.cz - Vaše brána do světa Al.

Úspěch! Zkontrolujte svůj email pro magický odkaz k přihlášení.

Úspěch! Vaše fakturační informace byly aktualizovány.

Vaše fakturační údaje nebyly aktualizovány.